Soru:
Drone sigortası hangi noktada buna değer?
Krish
2020-05-13 19:06:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ortalama bir kişi drone sigortası satın almalı mı?

Ticari kullanım için gerekli olmasını bekliyorum veya drone yoğun bir alanda kullanılıyorsa, peki ya drone arasında bir işbirliği olsaydı birden çok kişi?

Yerden 1 cm yukarıda, çarpışmadan hemen önce mi? "Teşekkür ederim, teşekkürler, bütün hafta burada olacağım!"
Drone'unuzla tam olarak ne yapmayı planladığınıza dair biraz daha bilgi burada yararlı olacaktır, aksi takdirde cevap vermek zor olacaktır.
Geri bildirim @DronesandWhatnot için teşekkür ederiz
@Krish endişelenmeyin - yeni sorunuz çok daha net :)
Dört yanıtlar:
Kenn Sebesta
2020-05-13 19:26:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu kişisel bir yaklaşımdır, bu nedenle tüm finansal tavsiyeler gibi, yalnızca ödediğiniz paraya değer.

Geçmişte sigorta sektörüyle çalıştıysanız, muhtemelen iyi bir sigortanın olduğunu öğrenmiş olacaksınız şirketler aldıklarından neredeyse (hatta daha fazla) para ödüyorlar. Bunun nedeni, sigortacının yaptığı işin, tıpkı bir banka gibi, primleri almak ve ödünç vermektir. Yani, 10 yılda 100 $ / yıl harcadığınızda ve onuncu yılda 1000 $ 'lık bir ödeme aldığınızda, sigorta şirketi tüm zaman boyunca onlara verdiğiniz parayla faiz kazanıyor. Bu% 5-10'luk ek yük, stoklanmış onlarca ve yüz milyarlarca dolarınız olduğunda oldukça kârlıdır.

Sonuç, sigortanın uzun vadede size para kazandırmayacağı, yalnızca kararın zaman içindeki mali baskısı. Sigortayı yalnızca ellerimi havaya kaldırıp uzaklaşmanın maliyeti kabul edilemez derecede yüksek olduğunda değerlendirmeye değer. Başka bir deyişle, sigorta yalnızca sözleşme veya yasa gereği (örneğin, kiracı sigortası veya otomobil sigortası) veya sigortalı olan şeyin olmamasının sonuçlarını karşılayamadığımda alıyorum.

  • Değerli : Bir evcil hayvanım var ve hayat kurtaran ameliyatın bir seçenek olup olmadığına finansal olarak bakmak istemiyorum.
  • Zahmete değmez : Gerçekten izlemediğim ve artık orada olmasaydı kaçırmayacağım bir televizyonum var.

Etkisine kendiniz karar vermelisiniz. dronunu kaybetmek. Sadece bir oyuncaksa ve kaybederseniz tekrar uçuracağınızı düşünmüyorsanız, o zaman belki de sigorta bedeline değmez. Bu sizin geçim kaynağınızsa ve başka bir tane satın almaya gücünüz yetmiyorsa, sigorta feci iş başarısızlığına karşı bir garantidir.

Ya da dronunuzla yapabileceğiniz hasar miktarı, kişisel olarak yıkıcı bir miktardan sorumlu olmanıza neden olursa, kendinizi sigortayla korumak isteyebilirsiniz.

Not: Karar verdiğinizde bir yorum bırakın, mantığınızın nasıl gittiğini bilmek isterim.

Harika yanıt, işte son bir ikilem: Ya bir yıldan fazla dron uçmayı planlamıyorsanız?
Bunu düşünmenin iki yolu. 1) Pratik yapmadan paslanırsınız ve bu yüzden kaza yapma olasılığınız artar. Bu ilk durumda sigorta daha değerlidir. 2) Kullanmadığınız ve dolayısıyla risk altında olmayan bir şeyi sigortalıyorsunuz. Bu ikinci durumda sigorta daha az değerlidir.
Okulda beş öğrenciden oluşan bir grubun beş ayak kanat açıklığında bir İHA inşa ettiği bir projeye liderlik ediyorum. Senaryomda sigortanın buna değeceğine beni ikna etmiş olmana rağmen, drone sigortacıları ile telefondaydım ve anlaşılır bir şekilde, deneyimsiz gençler tarafından az çok inşa edilmiş ve uçurulmuş bir drone sigortalamaktan pek keyif almıyorlar. . Bir yıllık kullanım için fiyat etiketi dronun fiyatından daha yüksek olduğu için, sigortalamam benim için sıfır mantıklı. Yardım için teşekkürler :)
Kralc
2020-05-13 19:54:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yargı yetkisine göre yasal farklılıklar olabilir - belirli bir yer belirtmediğiniz için, en aşina olduğum İngiltere düzenlemelerine atıfta bulundum.

Orada iki sigorta konusudur - birinci taraf (drone'nuzu sigortaladığınız yer) ve üçüncü taraf (başkalarının zarar görmesine veya yaralanmasına karşı sigorta yaptığınız yer).

Özel

Üçüncü şahıs sigortası iyi bir fikirdir (ancak Birleşik Krallık'ta gerekli değildir), herhangi bir yere uçuyorsanız, başka birini etkileyebilirsiniz - bu bir kişi veya onun mülkü olabilir. Potansiyel tıbbi veya yasal ücretler çok büyük olabilir, bu nedenle buna karşı korunmaya değer. Bazı model uçak kuruluşları, üyelik avantajlarının bir parçası olarak üçüncü taraf sigortası sunar - örneğin BMFA.
Ancak, risk tahmininiz aynı zamanda ne uçtuğunuzu da dikkate alacaktır - Bir <250g oyuncağının 20kg ölçekli bir model uçakla karşılaştırıldığında büyük bir hasara veya yaralanmaya neden olma olasılığı düşüktür.

Birinci şahıs sigortası olup olmadığı, kişisel mali durumunuza ve uçağınıza verdiğiniz öneme bağlıdır. Sizin hatanız olmasa bile uçağınızın hasar görebileceği hobinin talihsiz bir gerçeğidir.

Bir yan not olarak, dron, depolama amacıyla ev ve içindekiler gibi diğer hizmetler tarafından karşılanabilir. sigorta - yüksek değerli ürünleri önceden belirtmeniz gerekse de. Varsa, sağlayıcınıza danışmalısınız.

Ticari İşlemler

Beklediğiniz gibi, genellikle ticari kullanım için sigorta gereklidir. Birleşik Krallık'ta, ayrıntıları yönetmelik (EC) 785/2004 'te belirtilen üçüncü şahıs sigortası gereklidir. Şu anda bunun kaza başına en az 1.000.000 € olduğuna inanıyorum.

Uçağın sigortası operatöre bağlıdır. Daha büyük şirketler, ara sıra birkaç bin pound drone değiştirmenin maliyetini kabul edebilir, ancak küçük bir fotoğrafçılık işletmesi geçim kaynakları için uçağa büyük ölçüde bağımlı olabilir ve bu da sigortayı değerli hale getirir.

Robin Bennett
2020-05-14 13:48:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sigorta, bir dronun düşmesi gibi er ya da geç gerçekleşmesi muhtemel olaylar için pek iyi değildir. Sigortacı, bunun ne sıklıkta olacağını ve ne kadara mal olacağını tahmin edecek ve sigorta maliyetini buna uyacak şekilde ayarlayacak ve biraz da kar elde edecek ve yönetici maliyetlerini karşılayacak.

Nerede yararlı olduğu Gerçekleşme olasılığı düşük olan ancak gerçekleşmesi halinde yıkıcı derecede pahalı olacak olaylar için. Belki bir yola çarparsınız ve birden fazla arabanın çarpışmasına neden olursunuz, bu da birini hayatının geri kalanında çalışamaz hale getirir veya büyük tıbbi faturalarla. Veya kazanız büyük bir binayı yakan bir yangına neden olabilir. Her iki durumda da, hayatınızın geri kalanında sizi etkileyecek olan milyonlardan sorumlu olacaksınız. Yeni bir arabaya çarpıp küçük bir çöküntü yaratsanız bile, onu düzeltmek için birkaç bin kişi sorumlu olabilir.

Bu durumlarda, sigortacı riski binlerce kişiye ve hepinize yayar. birkaç yıl içinde kademeli olarak ödeme yaparsınız, bu yüzden milyonlarca koruma örtüsü satın almak çok maliyetli olmaz.

Burada, Birleşik Krallık'ta, uçtuğumuz okul alanının arazi sahibi (İlçe Meclisi) 25 milyon sterlinlik teminatımız var ve yıllık 25 sterline mal oluyor ki bu çok büyük bir şey gibi görünüyor. Savunma Bakanlığı arazisinde (yani askeri hava alanlarında) uçan kulüplerin de benzer bir şartı olduğuna inanıyorum.

Okul mülkünde uçmanın sigortası hakkında son noktanızı uzatabilir misiniz? Tesadüfen bu tam olarak dronumu uçuracağım yer.
@Krish - Arazi sahibinin arazisini kullanmak için sigorta yaptırması gerektiğini açıklığa kavuşturmak için düzenledim (kulübümüz bir okul oyun alanı kullanıyor). Ulusal bir yasa değil, ancak başka birinin topraklarından uçmanız ortak bir gerekliliktir.
Jeff Tapia
2020-05-13 23:51:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İnsanlara ve mala gelebilecek hasar için sigortanız olmalıdır. Bu, haykırışlar için daha az doğrudur, ancak dronun boyutu / ağırlığı / gücüyle katlanarak artar.

Dronun sigortalanması dronun değerine bağlıdır. 500 doların altında bir dronu olan çoğu kişinin muhtemelen sigortası yoktur. Binlerce ABD Doları değerindeki dronlar, sigortayı düşünmeye değer olabilir - bunun yaygın olduğunu düşünmüyorum.

AMA, 25.000 ABD Doları tıbbi ve 2.500.000 borç veya yalnızca 500.000 ABD Doları tutarında (bugün itibariyle) planlar sunmaktadır ( USD).

Bunun için geçmişte ödeme yaptım - Sanırım şu anda süremin doldu ancak insanların veya pahalı mülklerin etrafında uçmuyorum.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...