Soru:
Crossfire sinyal gücü - Ölümsüz "L" ile "T" yi karşılaştırır
Cory Penquite
2020-04-15 06:08:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çapraz ateş antenlerini geleneksel "T" ye kıyasla Ölümsüz "L" yönünde monte ederken sinyal alımı üzerinde herhangi bir zararlı etki var mı?

"L" montaj modeliyle neyi kastettiğinizi açıklayabilir misiniz? Antenin şekli göz önüne alındığında "T" mantıklı, ancak "L" düzenini hayal edemiyorum.
Bir görüntü yüklemeye çalıştım ama başarısız olmaya devam ediyor. Google Bay Steele Immortal "L" yi kullanırsanız, nasıl yaptığını ayrıntılarıyla anlattığı bir YouTube videosu bulacaksınız. Esasen üç fermuarlı bağ alıyor ve antenleri dronun arkasına monte etmek ve desteklerden uzak durmak için antenleri 90 ° 'lik bir "L" oluşturacak şekilde yönlendiriyor.
Bir cevap:
ipaq3115
2020-04-15 22:15:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa cevap, evet. Burada yapılan teste göre, bir dipolün alt yarısını katlarken, çıkış gücünüzü yarıya indirmekle aynı etkiye sahip olacak şekilde gözlemlenen bir 3db kaybı vardır.

Yukarıdaki bağlantıdan bu grafiğe bakın. Kırmızıyla altta antenin kıvrımı ve mavi çizgi kazançtır.

Bent dipole performance graph

'T' anteni olarak adlandırılır bir dipol ve bu çok yaygın bir anten tasarımı. Antenin şeklini değiştirmek, neredeyse her zaman antenin kazancını ve radyasyon modelini değiştirecektir. Çok dikkatli bir şekilde test etmedikçe veya bilinen ve test edilmiş bir anten tasarımını takip etmediğiniz sürece, muhtemelen performansını iyileştirmiyorsunuzdur. Bu makale bir kişinin bir dipolü 90 derece katlamayı test etmek için neler yaptığını anlatmaktadır. Akılda tutulması gereken diğer şeyler, L şekli anteninizin iki yönde polarize olmasına izin verirken, belirli koşullar altında daha kötü bir sinyal alışı olabilir, diğerlerinde daha iyi olabilir. Bu, antenin yönünün düz yukarı ve aşağı olmayacağı durumlarda özellikle dörtlü için yararlı olabilir.

Vay canına, mükemmel analiz! Benzer bir şeyin doğru cevap olduğunu düşündüm ancak cevabımı dayandıracak herhangi bir kaynağa veya geçmişe sahip değildim.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...