Soru:
Yıllardır uçmayan LiPo destekli uçaklar nasıl restore edilir?
RockPaperLz- Mask it or Casket
2020-04-15 01:13:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir yıldan uzun süredir uçmadığım, nispeten ucuz, pille çalışan, radyo kontrollü uçağım var. Bazılarını 3 yıldan uzun süredir uçurmadım.

Uçaklar, uçaklar, helikopterler ve insansız hava araçlarından oluşuyor.

Hepsinin güç sağlamak için tasarlanmış LiPo pillerle çalıştığını düşünüyorum. yeniden şarj edilmeli, değiştirilmemelidir.

LiPo piller hakkında öğrendiklerime göre, uzun süre kullanılmazlarsa kötü olma eğilimindedirler.

Hangi genel adımları atmalıyım? tüm bu uçakları yeniden uçurabilmem için mi diriltebilirim?

Bir cevap:
Mark
2020-04-15 01:22:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yeni pillere ihtiyacınız olabilir.

Bir LiPo pil tamamen boşaldığında, pilin plakaları arasında ince lityum metal kıllar oluşur. Pili yeniden şarj etmeye çalışmak, bu kılların aşırı ısınmasına neden olarak pilin alev almasına veya patlamasına neden olabilir.

Saygın üreticilerin ticari pilleri, şarj seviyesi durumunda pili kalıcı olarak devre dışı bırakacak kendi kendini izleyen devrelere sahiptir. çok düşük düşer. Piller bu türdeyse, onları yeniden şarj ederek test etmek güvenlidir - pil aşırı deşarj nedeniyle hasar görürse, şarj olmaz.

Ucuz üçüncü taraf piller ve ev yapımı pil paketleri bu korumaya sahip değildir. Sadece bir yıldır oturan bir pil hala iyi olabilir - onu beton bir araba yolunun ortasında veya iyi havalandırılmış, yanmaz bir yerde yeniden şarj etmeyi deneyebilirim. Üç yıldır ayakta duran bir pil ile riske girmem.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...