Soru:
Kendi konektörlerinizi kıvırmanın uygun maliyetli yolları
John Aleman
2020-04-17 03:52:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PX4 ve DroneCode kendi bağlayıcı pin çıkışı standartlarını bulduğundan beri. Rafta aynısını benimseyen daha fazla sensör ve cihaz görüyorumBu özellikle JST-GH ve Dupont konektörleri

enter image description here enter image description here

Kendi kablo demetlerimi yapmaktan hoşlanıyorum (Böylece kablolama temiz ve hata ayıklaması daha kolay olsun) ama şimdi kendi kablo demetlerimi yapmanın ucuz yollarını bulmakta zorlanıyorum. JST-GH konektörlerini ucuza nasıl kıvıracağını bilen var mı? İşte benim kurulumum (ne kadar pahalı olduğu için hoşuma gitmiyor):

Dupont: Pinler ve yuvalar 10 $ Amazon bağlantısı

Crimper PA-09 $ 40

DuPont konektörleri için SN-28B tarzı kıvırıcılar satın almanın kolay olduğunu görüyorum ama bunlar çöp. Tavsiye etmiyorum. IWISS 16 $ 'ı deneyeceğim ve geri bildireceğim.

JST-GH: Pinler, yalnızca bir tür 0.11 $ her Digikey Link

Crimper YRS-1590 $ 1239 Digikey bağlantısı

Bu kıvırıcı harika, makineli tüfek gibi çalışıyor, bir çivi makarası yüklüyorsunuz ve sola ve sağa kıvrılarak şehre gidebilirsiniz. Ama çok pahalı! Daha iyi seçenekleri bilen var mı?

PA-09'unuz JST-GH muhafazalarını etkili bir şekilde kıvırmaz mı? Bende bir tane var ve JST-XH'yi (biraz daha büyük) kıvırdığımda en büyük girintileri kullanmam gerekiyor.
İlginç, bu yüzden kullandığım tel için PA-09 çok gevşek AWG30. Hala postada olan IWS-2820M kıvırıcı ile birlikte denemem gereken yeni bir silikon tel AWG26 alıyorum. JST'ye göre doğru genişliğin 0,8 mm kalıp olması gerektiğini düşünüyorum? Bunu doğru okuyup okumadığımdan emin değilim: https: //www.jst-mfg.com/product/pdf/eng/eGH.pdf
Sadece hangi yuvayı kullanacağıma kendimi karar verdim. Spesifikasyonun ne dediğinden emin değilim.
Iki yanıtlar:
Drones and Whatnot
2020-04-17 04:59:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

JST konektörlerimi kargaburun kullanarak kıvırıyorum. Muhtemelen bunu yapmanın en iyi yolu bu değildir, ancak ucuzdur ve benim için işe yarar.

Kabloyu soyulmuş ucu metal bağlantı parçasına yerleştirin.

Bağlantı parçasına dik olarak sıkın. pense ile konektör üzerindeki tırnaklar.

Şimdi tırnakların orijinal yönüne paralel olarak sıkıştırın.

Son olarak, tekrar orijinal konuma dik olarak sıkın.

Güvenli bir şekilde tutulduğundan emin olmak için kabloyu çekiştirin.

Söylediğim gibi, muhtemelen en iyi yol bu değil ve ne kadar güvenilir olduğuna kefil olamam ama henüz beni hayal kırıklığına uğratmadı .

FlashCactus
2020-04-17 09:13:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muhtemelen aradığınız cevap bu değildir, ancak yine de soruna bir yaklaşımdır.

Konektörleri tamamen kıvırmaktan kaçınmayı tercih ederim. Kısmen, özel bir kıvırıcıyla bile zor bir süreç olduğu için, kısmen mekanik bağlantının bir lehim bağlantısından daha az güvenilir olacağına dair (muhtemelen batıl inançlı) bir korku, bu yüzden kıvrımlı konektörler yaptığımda, aynı zamanda lehimleme eğilimindeyim onlara tel; Saniyeler alıyor ve bana iç rahatlığı sağlıyor.

Şimdi, aslında bir kıvırıcıya sahip olduğum tek şey 2,54 mm aralık türleri (bahsettiklerinizden daha fazlası var), ancak ben bile pense ile hızlıca katlama ve sonra lehimleme eğilimindeysem.

Tamamen kaçındığım daha küçük pim aralığı türleri. Kendi başınıza yapabilmek harika, ama değerinden daha fazla sorun. Bu konektörlere sahip bir avuç dolusu önceden kıvrılmış kablo, onları yine de kullanan herhangi bir dişli parçasıyla birlikte gelir ve bunun yeterli olmayacağını düşünüyorsanız, her zaman önceden kıvrılmış bazı pigtailler sipariş edebilirsiniz (ve sadece tellere lehimleyin). Kendi PCB'lerinizi tasarlamadığınız ve bunlara karşılık gelen soketleri koymadığınız sürece, soketi olan ancak kablo içermeyen bir dişli parçasıyla karşılaşmanız olası değildir.

Bununla birlikte, ben pixhawk FC'ye sahip yalnızca bir drone aldım, bu bildiğim kadarıyla bu küçük konektörleri her yerde kullanan tek uçuş kumandaları ailesidir ve bunu sensörler ve diğerleriyle tam olarak kaplamıyorum yardımcı ekipman, bu yüzden onunla birlikte gelen kablolar tükenmedi. Sizinkini bitirdiyseniz, önerebileceğim en ekonomik yol, her ne kadar soğuk olursa olsun, önceden kıvrılmış bir dizi at kuyruğu / kablo sipariş etmek ve bunları kullanmak olacaktır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...