Soru:
FPV kamera açıkken 5V beslemesinin 4.6V'a düşmesi nasıl engellenir?
Bastian Springer
2020-05-07 17:19:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

FPV kameramla ilgili sorunlarım var. Kameram bir RunCam split 2S (konsept Caddx kaplumbağasına benzer).

Bu kamera, pilimi taktıktan hemen sonra kapanıyor. 5V ile toprak arasındaki voltajı araştırdığımda, kamera kayda başlar başlamaz 4,9V'den 4,6V'a voltaj düşüşünü görebiliyorum (ki bunu güç verirken otomatik olarak yapıyor). Ardından, kamera tamamen kapandığında voltaj tekrar yükselir. Ayrıca, bir düğmeye basabilirim ve kamera açılacak ama aynı zamanda tekrar kapanacak

Bir telefon şarj cihazını kameraya bağlamak voltajı tekrar yükseltir (ve kameranın dengeli çalışmasını sağlar), ancak açıkçası ben drone'uma bağlı bir güç bankası ile etrafta uçmak istemiyorum.

Ne yazık ki VTX, kendi yerine uçuş kontrol cihazının 5V dönüştürücüsüne de bağlanmış durumda.

TL; DR: Sorun, voltajın çok fazla dalgalanması değildir . Sorun, FC'mdeki voltaj dönüştürücünün yeterince güçlü olmaması.

Girişteki (XT60 konektörü) bir kapasitör mantıklı olur mu? Varsa hangi boyutta olmalı? 220µF ve 1000µF elektrolitik kapaklarım var.Bahsedilen parçalara bağlantılar: Uçuş kontrolörü, Kamera, VTXEDIT”

Gelecekteki insanlar için kısa cevap: ek, harici voltaj dönüştürücü / BEC; mevcut tüm voltaj dönüştürücülerini kullanın (VTX, FC, (PDB)); bunları paralel yapmayın!

uzun cevap: kabul edilen cevaba bakın

Drones ve Model Aircraft'a hoş geldiniz!
teşekkür ederim @Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2 :)
Iki yanıtlar:
Kralc
2020-05-07 17:46:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bağlantı verdiğiniz bölümlerden birkaç özelliği bir araya getirdim:

 • Uçuş kontrolörü:

  • Giriş: 2S'den 6S'ye LiPo (7V ila 20V)
  • Çıkış: 5V 3A
 • VTX:

  • Giriş: 7V ila 24V
  • Çıkış: 5V 0.3A
 • Kamera:

  • Giriş: 5V 0.65A - VEYA-- 12V 0.27A

Kullandığınız pilin boyutundan bahsetmiyorsunuz, ancak FCs'nin 2S ile 2S aralığında olduğunu varsayacağım. 6S.

 • Kameranın VTX'ten 5V (maks. 0,3A) alması için çok fazla akıma (0,65A) ihtiyacı var
 • VTX bataryaya bağlanmalıdır
 • FC pile bağlanmalıdır
 • Kamera, FC 5V kaynağına bağlanmalıdır

Varsa, bu kablolama çalışmalıdır. FC'ye bağlı başka büyük 5V'luk yük yok.

 ╔══════════════════╗ ╭───────╮ ║ LiPo Batarya ╟──┤ 7-20V ├────┬──────────┐ ╚══════════════════╝ ╰─── ────╯╔═══╧═══╗ ╔═══╧═══╗ ╭────╮ ║ VTX ║ ║ FC ╟──┤ 5V ├────┐ ╚═══════╝ ╚═══════╝ ╰────╯╔═══╧═══╗ ║ Kam ║ ╚═ ══════╝ 

Alternatif olarak, 5V'u sağlamak için ayrı bir DC-DC dönüştürücüye veya regülatöre ihtiyacınız olacaktır. Bir kapasitör, talepteki dalgalanmaları yumuşatmak için harikadır, ancak yük sürekli çok büyükse 5V rayı tutmaz.

Çok teşekkür ederim! Giriş kapasitörüyle ilgili önerim, [bu buck dönüştürücü] (https://bit.ly/3b8SknP) ile olan deneyimime dayanıyordu. Bunu kullanmak bana şunu öğretti: Sabit yüksek yük uygulandığında giriş kapasitörünün çok önemli olduğunu, oysa kısa patlamalar için bir çıkış kapasitörünün gerekli olduğunu.
Bir buck dönüştürücü (özet olarak), ortalama çıkış voltajının doğru olması için hızlı bir şekilde açılıp kapanarak çalışır. Kondansatörler ve indüktörler, bu çıkışı filtrelemek için kullanılır, böylece hızlı bir 12V ve 0V değil, 5V elde edersiniz. Daha büyük yüklerde, dahili kapasitör bu 5V seviyesini tutacak kadar büyük olmayabilir, bu nedenle bu durumda kapasitörün yardımcı olduğu konusunda haklısınız - sadece darbeler yükten değil beslemeden gelir.
Aslında, bağlandığım kova dönüştürücüsünün dahili bir şeyi yok ama başıboş kapasitansı var, bu yüzden yine de bir çıkış başlığı (ve indüktör) ile kullanılması gerekiyordu ama demek istediğim, bir giriş kapasitör olmadan, bu dönüştürücü yapamadı. hatta tek haneli mA sağlamak için. Bir giriş kapasitörünü bağladığım anda, önemli miktarda güç sağlayabildi. Öyle ki, bir yükü çıkış kapağı olmadan sürmek neredeyse mümkündü. Özetle, sürekli çıkış akımı ile giriş kapasitesi arasında doğrudan bir korelasyon vardı.
Biliyorum, bu size garip gelebilir (ya da olmayabilir). En azından bana garip geliyor. Daha fazla giriş kapağı => daha fazla çıkış akımı. Ve bu, benim dörtgenimde olabileceğini düşündüğüm şeydi - bu yüzden ilk sorumda bunu önerdim.
aklıma bir soru geldi: VTx'in voltaj dönüştürücüsünü ve FC'leri birleştirmek tehlikeli olur mu? Her ikisi de 5V olduklarından, güçlü ve yine de tek başına FC'den biraz daha kararlı bir voltaj kaynağı olacak şekilde iyi birleşebilirler. Öte yandan, biraz kalibre edilmemişlerse, ~ 0,05-0,1V farkla da olsa kısa devre olabilir ancak her ikisi de yük altında sarkacağı için bu bir sorun olmayacağını tahmin ediyorum. her neyse ve bu nedenle voltajları, daha iyi bir kelime olmadığı için, örn. 4.95V ... Buna ne dersiniz?
"Daha fazla akım için iki farklı voltaj dönüştürücüyü bağlayabilir miyim" daha çok bir Electronics.SE sorusudur; ama kısacası yapmam, hangisinin ne kadar akım sağlayacağından emin olamayacağınız için küçük olanınız çok hızlı patlayabilir (ve eğer planladığınız akım her ikisine de ihtiyaç duyuyorsa, daha büyük olanı bundan kısa bir süre sonra patlayabilir.)
Teşekkürler @Kralc. Artık kusursuz çalışıyor! Neyse ki, VTX'in 7-24V girişindeki küçük küçük tel geri kalanı (daha önce buna ihtiyacım olmayacağını düşündüğüm için kestim) lehimlemek için yeterliydi :). Önerdiğiniz gibi, her iki voltaj dönüştürücüyü de birbirine bağlamadım.
Drones and Whatnot
2020-05-07 17:30:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben bir elektronik uzmanı değilim, ancak bu voltaj regülatörüyle ilgili bir sorun gibi görünüyor ve bu nedenle, bir kapasitör eklemek sorunu çözmez.

Kamerayı başka bir BEC'den ayırın, özellikle bir VTX çıkışından güç alabiliyorsanız, bu gürültüyü de azaltır.

Başka bir BEC'niz yoksa, bu.

Neyse ki, VTX'imde ayrıca bir BEC var. Ne yazık ki, UAVFutures (çok az sayıda) kötü tavsiyeden birini körü körüne takip ettim: VTX'in kendine ait, daha da iyi (çünkü düşük gürültü) voltaj regülatörü olduğunu bilmeden VTX'in 7-24V giriş kablolarını kestim. Orada bir şekilde yeni bir kablo bulabilirsem deneyeceğim ama çok kısa kestim, bu yüzden havada sallanmam (ben de öyle düşündüm)


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...