Soru:
Betaflight'ı sahada dizüstü bilgisayar kullanmadan yapılandırabilir miyim?
ifconfig
2020-04-18 23:37:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çoğu zaman, özellikle PID ayarlarını ve hız profillerini ayarlarken, sahada quadcopter'imin ayarlarında değişiklik yapmak istediğimi fark ediyorum. Şu anda yanımda bir dizüstü bilgisayar getiriyorum, böylece USB üzerinden bağlayıp Betaflight yapılandırıcıyı kullanabiliyorum, ancak uçmaya başladığımda yanımda kalmak çok can sıkıcı.

Düzenleyebileceğim herhangi bir yol var mı? Betaflight quad'ımın sahadaki ayarları dizüstü bilgisayar kullanmadan nasıl olur?

Iki yanıtlar:
ifconfig
2020-04-18 23:37:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet, gerçekten yapabilirsiniz! Betaflight ürün yazılımı için çoğunlukla tak ve çalıştır olan birkaç seçenek vardır.

OpenTX Lua Komut Dosyaları

OpenTX çalıştıran radyolar Lua'da yazılmış komut dosyalarını kullanabilir bu parametreleri radyonun kaydırma tekerleği ve düğmeleriyle kontrol etmek için. Bu yöntemin nasıl çalıştığına dair bir açıklama için lütfen @ PaulKendall'ın cevabına bakın.

Betaflight OSD

Quad'ınızda FPV kurulumunuz varsa, Betaflight OSD'nin, bahsettiğiniz PID değerleri ve oran profilleri gibi uçuş seansı sırasında erişmeniz gereken ayarların büyük çoğunluğunu değiştirmek için kullanılması. OSD, dörtlüden gelen kamera beslemesinin üstünde bir katman olarak görünen menüler arasında gezinmek için vericinizdeki çubukları kullanır.

Oscar Liang'ın bu makalesinde açıklandığı gibi. a>, menüye girmek için orta gaz kelebeği, sola sapma, öne doğru eğme, ortalanmış çubuk kombinasyonu kullanılır ve aşağıdaki gibi görünmelidir:

Image cit. Oscar Liang

Buradan, hız artırma / azaltma, geçerli menüde yukarı ve aşağı gezinmek için ve bir seçeneği seçmek veya bir alt menüye girmek için sağa gitmek için kullanılır. ( Sağ tarafta ok bulunan öğeler alt menülerdir ) Dönme ekseni bir değeri yukarı / aşağı değiştirmek için kullanılır.

Bunun kafa karıştırıcı olduğunu biliyorum, ancak Bir kez denediğinizde ve onunla çalışma deneyimi kazandıktan sonra çok daha mantıklı. Değişiklik yaptıktan sonra ve uçmaya geri dönmeden önce YENİDEN BAŞLATMAYI KAYDET 'i seçmeyi unutmayın, aksi takdirde değişikliğiniz büyük olasılıkla etkili olmayacaktır!

Speedy Bee Akıllı Telefon Uygulaması

Masaüstü Betaflight yapılandırıcısını kullanmaya en yakın bir deneyim istiyorsanız veya quad'ınızda kullanmak için bir FPV kurulumunuz yoksa, iOS ve Android için Speedy Bee akıllı telefon uygulaması iyi olabilir seçeneği. Quad'a Bluetooth ( dörtlü cihazınızda zaten yüklü bir Bluetooth modülünüz olmalıdır ) veya USB üzerinden ( USB OTG modu yalnızca Android'de desteklenmektedir ) bağlanabilirsiniz. .

Screenhots from the Speedy Bee website

Bu uygulama Betaflight projesi tarafından değil, üçüncü taraflarca geliştirilip sürdürüldüğünden, bazı yeni ayarlara bu uygulamayla erişilemeyebilir, ancak çoğu genel ayar için çalışmalıdır. Daha fazla ayrıntı için Joshua Bardwell'in bu uygulama hakkındaki videosunu izlemenizi öneririm.

Unutmayın, bir OpenTX radyodaki LUA betikleri, PID'leri değiştirmek ve oran profilleri vb. İçin de kullanılabilir.
@PaulKendall AH! Bu seçeneği unuttum. OpenTX radyom yok :( bu yüzden bir şeyler yazarken kullanacak deneyimim yok. Lua komut dosyalarının nasıl kullanılacağına dair bir açıklama ile buraya bir cevap eklemek ister misiniz?
Paul Kendall
2020-04-19 02:01:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OpenTX LUA Scripts

Bir OpenTX telsiziniz ve smartport telemetri özellikli bir alıcınız varsa, https://github.com/betaflight/betaflight-tx adresinde bulunan Betaflight LUA komut dosyası da mevcuttur -lua-betikleri / sürümleri

Bu komut dosyaları, PID'leri, Hızları, Anti-yerçekimini, D-Terimi Ayar noktasını, Filtreleri, PWM Ayarlarını, ESC protokolünü, Looptime'ı, RX Ayarlarını ve VTX kanalı ve güç çıkışı. Oscar Liang, hangi donanımın gerekli olduğu, betaflight'ın nasıl yapılandırılacağı ve nasıl kurulacağı hakkında harika bir yazıya sahiptir ( https://oscarliang.com/betaflight-change-pid-vtx-settings-taranis/) Radyoda LUA komut dosyaları ve bunları kullanın.

Ve tam da bu sitede OpenTX radyomda LUA komut dosyalarını nasıl kurarım? bağlantısı.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...