Soru:
Pilot lisansı iptal edilmiş veya askıya alınmışsa, FAA Part 107 drone lisansı almak mümkün müdür?
Robert Columbia
2020-04-15 00:49:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ABD'de bir drone'u ticari olarak kullanmak için bir Part 107 lisansı (bilgi testi ve geçmiş kontrolü gerektirir) gereklidir. Bir kişi FAA uçak pilot lisansını (yani insan pilotlu uçağı uçurma lisansını) kaybettiyse, bu bir kişiyi Part 107 lisansına sahip olmak için uygun değil mi yoksa drone lisansı yalnızca birinin bir drone kullanıp kullanamayacağına mı bağlı?

Yalnızca belirli türdeki lisans kaybı türleri (ör. tıbbi diskalifiye veya düzenlemeleri ihlal eden iptal) sayılırsa, hangi koşullar altında önceden bir kayıp drone lisansına sahip olmak için uygun olmama ile sonuçlanır?

Sorunuzun kapsamının ABD için olduğunu ve bu ölçüt için filtrelemeye izin verdiğini (diğer ülkelerin yasal kurallarının aksine) netleştirmek için bir [tag: us] veya [tag: us-legal] etiketi eklemeyi düşünün.
@MEE-ReinstateMonica [faa] etiketinin bunu kapsadığını söyleyebilirim (FAA, ilgili ABD yetkilisidir)
[Aviation.SE'de IACRA hakkında daha geniş bir soru] soruldu (https://aviation.stackexchange.com/questions/77176/how-would-an-iacra-suspension-affect-future-applications)
Iki yanıtlar:
Machavity
2020-04-15 17:36:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Genel havacılık lisansınızı kaybetmenizin, insansız hava aracı pilotu lisansı alamamanızı engelleyeceğini söyleyen hiçbir şey bulamıyorum. Aslında ikisi, biri hariç her bakımdan ayrı görünüyor: Entegre Havacı Sertifikasyon ve Derecelendirme Uygulaması (IACRA). Bölüm 107 sayfası uyarınca bir IACRA başvurusu yapmanız gerekir. Bu başvuru, bir IACRA'nın iptal edilip edilmediğini soracaktır

Hiç Havacı Sertifikanız İptal Edildi mi?

Bu Evet cevabının ne işe yarayacağı net değil (neden iptal edildiğini açıklamanızı istiyorlar), ancak bu otomatik bir diskalifiye edici gibi görünmüyor.

BigNutz
2020-06-11 07:41:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aslında bu soruyu bir FAA Güvenlik Ekibi çalışanına sordum. Bu adamlar birinci sınıf ve kendi özel uzmanlık alanlarını biliyorlar, ancak cevabına göre anlaşılması gereken önemli bir nüans var.

Ayrıca, soruyu biraz farklı bir bakış açısıyla ortaya koydum, ancak Bu cevabın sorunuz için geçerli olacağından son derece eminim. Bir FAA Güvenlik Ekibi çalışanına (FAA Güvenlik Ekibi Gönüllülerinden ayırt edilmesi zor olanlardan birinin aksine) e-postayla gönderdim ve sonuç olarak FAA'nın FAA Özel, Ticari veya ATP sertifikalı bir pilot üzerine yaptırım eylemlerini uygulayıp uygulamayacağını sordum. Pilot 14CFR Bölüm 91 kapsamında çalışırken tanımlanmış bir FAA yönetmeliğini ihlal eden bu pilotun yaptırım eylemi, 14CFR Part 145 Airframe & Powerplant (A&P) Aircraft Mechanic gibi pilot tarafından tutulan diğer FAA tarafından verilen sertifikalara genişletilebilir mi? Sertifika veya bir 14CFR Part 107 Uzaktan Pilot Sertifikası.

Otuz yılı aşkın süredir bir çeşit FAA sertifikasına sahip olmak, cevabın ne olacağını bildiğimden emindim çünkü bunu defalarca duymuştum . Ve FAA Güvenlik Ekibi çalışanı kesinlikle düşündüğüm gibi cevap verdi. Ancak daha önce de belirttiğim gibi, bu "kesinlikle" birçok önemli uyarıyı beraberinde getiriyor.

Birincisi, yanıtı takdir etsem de, yanıt, soru yanıtlandığında alınan tüm önceki yanıtlarla tutarlıdır gerçek şu ki, bireyin bana cevabı varsayımdan çok az daha iyi. Bu nasıl olabilir, şaka yapmıyor, Federal Maaş Çeki FAA Devlet Memuru çalışanını alıyor, cevabının FAA'nın ilahi müdahale versiyonundan başka bir şey olduğunu nasıl söyleyebilirim?

İş unvanı kulağa doğru adama benzediğinden, ancak kararı kimin vereceğini bilmediğinden, muhtemelen bu tür bir karar vermişti. FAA Güvenlik Ekibi yöneticilerinin görevi, öncelikle güvenlik hakkında iyi sözler yaymaktır. Tüm Güvenlik Seminerlerini koordine ederler, ihlal edilenlere tekrarlayan eğitim vermeleri istenebilir, ancak bu onlar, yaptırım çubuğunu gerçekten kullanan meslektaşları için bir iyilik yaparlar.

Bu kişilere FAA Güvenlik Müfettişleri denir. Pratik bir uçuş sınavına girme söz konusu olduğunda, her şeyden önce Atanmış Müfettişler olmak üzere en yüksek otoritelerdir. Bir drone pilotuysanız ve bunu söyleyip söylemediğinden emin değilseniz, işte çoğu kişinin duymaktan hoşlanmayacağı bir fikir. Her bir pilot sertifikası için, başvuru sahiplerinin gözetimli 60 - 100 soruluk yazılı sınavda 70+ göstermeleri gerekir (tanıdık gelmelidir). Ancak daha sonra, bir Atanmış Denetçi veya FAA Güvenlik Müfettişinin karşısında bir masada oturmaları ve 3 saate kadar doğrudan sözlü kötüleşmeye cevap vermeleri (sözlü sınav olarak adlandırılır, ancak bu biraz müstehcen) ve ardından takip etmeleri gerekir. Pratik Sınav denen şeyle. Hangi spesifik pilot sertifikası, yetkisi veya tip sertifikasının arandığına bağlı olarak, Soraya uygulamalı sınav, başvuru sahibinin aşina olduğu bir uçağı uçururken havada yapılır ve genellikle bir saat içinde, bir

Bu FAA Güvenlik Müfettişleri, FAA Güvenlik Ekibi yöneticilerine hiçbir şekilde bağlı olmayan, tamamen ayrı bir bölüme giren veya FAA'nın halk dilinde ayrı bir bölüm olarak adlandırdığı bir grup FAA çalışanıdır. "İş Kolu" veya LOB.

Kariyerim boyunca bana A&P'imin bile yasal olarak yapılabileceği ve bazı durumlarda tamamen ilgisiz bir sertifikaya dayandırılan yeterince ciddi ihlaller nedeniyle askıya alınabileceği söylendi.

Bununla birlikte, ikinci uyarı FARRR'ın bu tür şeyleri ne zaman düşündüğünüzü tam olarak anlamak için artık önemli olduğudur. FAA her zaman oldu, her zaman olacak ve yeni sUAS kalabalığını aşılamak için elinden gelen her şeyi yapacak, kendi kendini düzenleyen, onur temelli bir kontrol ve denge sistemi olarak çalışacak ve kaçınmak için elinden gelen her şeyi yapacak. sertifikalı pilotların ihlaline başvurmak. Buna inanmak zor görünebilir, ama güven bana, bir süredir buradayım.

Aslında, bence, ellerini zorlamak için oldukça özel bir tür düzenleme ihlali gerekiyor ve o zaman bile bir sertifikanın askıya alınması veya iptali yerine yeniden eğitime vurgu yapacaklar . En azından benim durduğum yerden kesinlikle başka seçenekleri olmadığına dair birkaç kesin yol var.

Birincisi, DC-SFRA veya Başkanlık TFR'nin herhangi bir ihlali, hatta açılır pencere bile, kelimenin tam anlamıyla sertifikanızı askıya alın, ancak aynı zamanda sizin adınıza, cezai suçlamalardan biraz memnun kalabilecek ABD Gizli Servisi'ni savunacaklarını da kabul edin.

2., Sınıf D'nin her türlü bariz ve kasıtlı ihlali , Sınıf C, Sınıf B ve / veya Sınıf A hava sahası, ATC izni olmadan ve herhangi bir makul gerekçe sunmadan. Bu aynı zamanda, hava sahası ihlallerinin tekrar tekrar gerçekleşmesi durumunda da olabilir.

3. İhlal (ler) iniz, uçağınızın ve çevredeki diğer tüm diğer kişilerin uçuş güvenliğinde ciddi bir arızaya neden oldu. Eylemleriniz diğer insanların hayatını kaybetmesine neden olursa, sertifikalarınız sorunlarınızın sonuncusu olacaktır. İlk kez bir drone operatörünün platformunu bir motor girişine çekecek kadar aptal olduğunu görüyorum. 22.000 RPM türbin kanatları, bu tür olaylarda büyük bir dayanıklılık kaydına sahip değil, benzer bir şey, yaklaşık bir yıl önce Southwest Airlines B-737'de 3 kişiyi öldürdü.

Üçüncüsü, FAA Güvenlik Araştırmacılarına ağır bir dozda ahlaksız saygısız davranırsanız, sizi ihlal ettikleri için kızgınsınız, üzerinize bir kitaplık atacaklar ve ayaklarınızı bulmak için çabalarken izleyecekler ve iyi onları. Bu kitaplık elbette mecazi anlamda konuşuyor ve kitabın size fırlatılmasından daha kötüsünü temsil ediyor.

Bir Müfettiş tarafından bir insansız hava aracı veya insanlı uçakla gerçekleştirmiş olabileceğiniz veya olmayabileceğiniz bazı ihlalleri tartışmak için çağırırsanız, savunma duruşuna geçmeyin ve inkar etmeye başlayın reddetmek. Bu kişiler, ne olduğunu anlamak, düzenlemelerden haberdar olduğunuzdan emin olmak, operasyonunuzun hangi kısmının ihlal olarak soruşturulduğu konusunda net olduğunuzdan emin olmak ve bir daha sorun olmayacağından nasıl emin olmak için kesinlikle buradalar. senin saatin. Hiç kimsenin sertifikasını askıya alma veya iptal etme istekleri yoktur, çünkü adı geçen pilotlarda olduğu gibi, bunun genellikle bireyin geçim kaynağı olduğunun tamamen farkındadırlar.

Dolayısıyla, cevap evet, bir sertifikanın uçuş sırasında düzenleyici ihlalinden kaynaklanan herhangi bir yaptırım eylemi, diğer tüm sertifikalar üzerinde zararlı etkilere sahip olabilir. olabilir, ancak uyarı, kimsenin rollerini veya düzenlemelerini gerçekten ciddiye almadığınız veya bu konuda herhangi bir niyetiniz olmadığı sürece

Party 107 Sertifikaları ile ilgili ilginç olan şey rakamlardır. Bu aslında birkaç nedenden dolayı beni sinirlendiriyor. Part 107'den önce, her zaman herhangi bir zamanda, üç ayrı FAA Pilot Sertifikasına sahiptim. Ticari, Uçuş Eğitmenim ve A&P Mekanik sertifikam. Bunların her birinin diğerleriyle gerçekten hiçbir ilişkisi yoktu, Eğitmen Sertifikası Ticari Pilot Sertifika ile ilgili, kabul ediyorum, ama başka hiçbir şey yok. Bu farklılıklara rağmen FAA sertifikalarımın her biri aynı numara ile süslendi.

Part 107 Remote Operator Sertifikam hariç, her biri. Söylenti, araştırmacıların tüm sertifikalardan haberdar olmasını sağlamak için bunun yıllar önce yapıldığı gününe geri döndü. BS çünkü 107'm FAA'da Ticari Sertifika kaydımın hemen yanında listeleniyor.

Yine de, FAA'nın pilot veritabanlarını uyumlu hale getirmemesi beni oldukça hayal kırıklığına uğratıyor, çünkü bu eski, endüstrinin drone üyelerini yabancılaştırıyor ve bu çok aptalca.

Sorulan sorunun cevabının bu olduğunu düşünüyorum.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...