Soru:
Bir FPV video sinyalini ne engeller?
Jacob B
2020-04-26 08:39:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uzun menzilli FPV uçuşuyla ilgileniyorum. 5,8 GHz bir video vericinin video sinyalini en çok neler engeller?

5.8 gibi bir şeyin daha iyi netliğe sahip olduğundan eminim, ancak engellenmesi daha kolaydır ve düşük frekans (~ 2.4) daha az net ancak engellenmesi daha zordur.
üç yanıtlar:
ifconfig
2020-04-26 08:52:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Verici ile alıcı arasındaki yolda veya bunların hemen yakınında yeterince varsa, hemen hemen her şey radyo sinyalini engeller / bunlara müdahale eder. ( bazen Fresnel Bölgesi olarak da anılır) Ancak, bunlar en kötü şöhretli suçlulardan bazılarıdır:

  • Çok sayıda çok yollu girişim
  • Beton ve tuğla yapılar
  • Su kütleleri
  • Toprak ve toprak
  • Büyük yapılar
  • Ormanlar ve büyük miktarlarda ağaç
  • Çok sayıda insan vücudu
  • vb.

Farklı malzemeleri listelemek sonsuza kadar sürebilir, ancak bunlar FPV için daha sık karşılaşılan öğeler arasında.

Genel olarak kural, verici ve alıcı arasında mümkün olduğunca çok görüş hattı sağlamaktır. Bu doğrudur, çünkü engeller radyo dalgalarını dolaylı yollar izlemeye zorlar ve alıcı antenine çarpana kadar tekrar tekrar nesnelerden seker. Çok yollu girişim bundan kaynaklanır, çünkü genellikle birçok farklı ( çoklu ) yol farklı zamanlarda alıcıda birleşir ve birbirleriyle etkileşime neden olarak gözlüklerinizin / FPV alıcınızın alacağı görüntüyü bozar.

İnsanlara suyun sinyalleri engellemede harika bir iş çıkardığını söylemeyi seviyorum. İnsanların ve yapraklı ağaçların sinyalleri kendileri kadar engelleme eğiliminde olmalarının ana nedeni budur. Çoğu insan için muhtemelen açık olan diğeri toprak / toprak / topraktır. Sinyali tamamen öldürmek çok fazla zaman almaz. Bu nedenle, tepelerin arkasında, vadilerin içine vb. Uçarken dikkatli olun ve konfigürasyonun dediği gibi, mümkün olduğunca görüş hattını korumaya çalışın.
Teşekkürler @5zero7rc! Listeye su ve toprak ekledim.
Mükemmel cevap. Çok yollu yorumunuz, örneğin metal duvarlı veya döşemeli depolarda iç mekanlarda yarışırken çok önemlidir - çünkü görüş alanınız olmayabilir.
Ayrıca [Fresnel bölgesi] 'nden (https://en.wikipedia.org/wiki/Fresnel_zone) ve sinyalin alçalmaya başlaması için uçağın bir engel tarafından engellenmesine gerek yoktur, engelin görüş hattının yakınında olması yeterlidir.
Schome1
2020-04-29 17:29:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Doğal yapılar ve diğer nesnelerin yanı sıra, sinyalleri gerçekten engelleyebilecek bir şey, birçok çerçevenin yapıldığı malzemenin aynısıdır - karbon fiber. Bu nedenle, bir karbon fiber çerçeve kullanıyorsanız, antenlerinizin, çerçeve antenleri engellemeyecek şekilde konumlandırıldığından emin olun.

Mxfxm
2020-04-29 18:32:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İdeal bir bağlantı için, fresnel bölgesini hiçbir şeyin engellemesini istemezsiniz. Bölgenin içindeki her şey sinyalinizi engeller. Alçaktan uçarken yer bile ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Fresnel_zoneBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...