Soru:
Bir quadcopter çok düşmeden nasıl dönebilir?
Daniil
2020-04-24 03:39:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Benim bir quadcopter var ve onun bir çevirme işlevi var (diğer birçok quadcopter gibi).

Bunun nasıl çalıştığını merak ediyordum. Diyelim ki sağa çeviriyorum (saat yönünde), soldaki motorların sağdakilerden çok daha hızlı döndüğünü varsayıyorum. Öyleyse, bunu yaparken quadcopter nasıl çok fazla irtifa kaybetmez?

Iki yanıtlar:
ifconfig
2020-04-24 03:55:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İşin püf noktası hızdır. Çoklu motorların hızlı havada akrobasi yaparken irtifa kaybetmemesinin ( çok ) nedeni, hareketin hızı ve pilotun gazı ustaca yönetmesidir.

Bir çoklu motorun geminin her iki tarafındaki motorların hızını değiştirerek ters çevirdiğini varsaymakta haklısınız. Serbest stil pilotları genellikle ~ 600-1200 derece / s açısal hızı hedefleyen neredeyse toplam sapma sapması ve aşırı hız profillerinden yararlanır. Uçuş kontrolörünün "yukarı" dönmesi gereken taraftaki motorları hızlandırması ve "aşağı" dönmesi gereken taraftakileri yavaşlatması, hareketin olabildiğince hızlı gerçekleşmesini sağlar çünkü dört motor da torka katkıda bulunur. .

Çoklu motorun çok fazla alçalmamasına yardımcı olan bir diğer faktör, hareket sırasında gazı ustaca yönetmesidir. Uçak ters çevrilirken gaz kelebeğini neredeyse rölantiye indirerek, pilot, aracın oluşturduğu itme miktarını en aza indirir ve bu da onu yere doğru çeker. "Hava modunun ve boşta çalışmanın amacı nedir?" yanıtımda tartıştığım gibi, boşta kalma ve hava modu özellikleri (RC vericisi ve uçuş kumandasının sırasıyla ) bu düşük gaz kelebeği zamanlarında çoklu motorun kontrolde olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Bu iki faktör nedeniyle, yerçekiminin aracı yere doğru emme gücüne sahip olduğu süre genellikle önemsizdir ve çoklu motor yerinde döner.

Elbette, pilot olarak sizi ters çevirme yerine "O" şeklinde bir döngü gerçekleştirmekten alıkoyan hiçbir şey yoktur. yerinde. Bu, dönüş / eğim eksenini gevşeterek ve hız profillerini düşürerek yapılabilir.

İyi cevap. Ayrıca ivmenin sadece hız değil, süper önemli olduğunu da eklemek isterim. Neredeyse hiç irtifa kaybı olmadan çılgın yavaş dönüşler yapabilirim. Aslında, tersine çevirmenin bir kısmı için hala irtifa kazanabilirim. Yetenekli serbest stil muhtemelen her şeyden çok momentumla oynamakla ilgilidir.
Drones and Whatnot
2020-04-24 03:58:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir taraftaki motorların hızlandığı konusunda haklısınız.

İnsansız hava aracının çok fazla irtifa kaybetmemesinin nedeni, motorların bir tarafta hızlanması ve sonuçta ortaya çıkan yerçekimi kuvvetidir. diğer tarafta, perde (veya dönme veya dönme olup olmadığına bağlı olarak yuvarlanma) ekseni etrafında bir tork oluşturun.

Diğer bir deyişle, bir taraf yukarı çıkarken diğer taraf aşağı iner.

Bunu görselleştirmek zor olabilir, bu yüzden işte gerçek hayatta deneyebileceğiniz bir şey:

Bir cetvel alın ve iki ucundan bir parmakla dengeleyin. Parmaklarınızdan birini kaldırın ve cetvelin bir tam yuvarlamayı tamamladığında irtifa kaybettiğini göreceksiniz.

Ancak, tekrar deneyin, ancak bu sefer bir parmağınızı kaldırırken, diğeri keskin bir şekilde. Cetvelin tam bir dönüşü tamamladığında neredeyse hiç irtifa kaybettiğini göreceksiniz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...